Ünlü Makina Selefonlama Makinaları

Selefon nedir ? Selefon Makinaları çeşitleri

Baskılı ve baskısız kağıt ve karton üzerine çeşitli kalınlıklara ve özelliklere sahip olan Opp (tek yönlü gerdirilmiş polipropilen) ya da BOPP (çift yönlü gerdirilmiş polipropilen) malzemelerin kaplanması işlemi olan selefon en kaliteli kaplama malzemesi olarak kabul edilmektedir. Baskı sistemi olarak kullandığınız tüm unsurların korunması ve dış etkenlerden etkilenmemesi için selefon kaplamaya ihtiyaç duyarsınız. Bu sebeple Selefonlama ve Selefon Makinaları hemen her fabrika üretiminde kullanılan yöntem ve makina olarak karşımıza çıkmaktadır. Çeşitli selefonlama tekniklerini kullanarak basılı olan malzeme üzerine ve içine değişik selefonları lamine edebilmeniz mümkündür.    

Ürünlerinizin paketlemesinde kullandığınız baskılı kağıt gibi malzemeler taşınma sırasında ürünlerinizin dış koşullardan korunmasına olanak sağlamayacaktır. Ancak bu kağıt üzerinde uygulanan selefonlama işlemi sonrasında ürünlerinizin ışık ve sürtünmelere karşı korunmasını ve kullandığınız paket kağıdının baskılarının deforme olmamasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz sadece baskılı tarafa Opp kaplayarak gerçekleştireceğiniz işlemi BOPP işlemi ile iki taraflı selefon kaplama yaparak hem baskılı ürün kağıtlarını hem de içerisindeki ürünü dış etkenlere karşı çok daha uzun süreler boyunca koruyabilmeniz mümkün olacaktır. Zarf tipi ambalajlama makinelerinde kullanılan selefon maddesinin korunaklı olması sebebi ile firmamız Ünlü Makina olarak Selefonlama ve Selefon Makinaları ile ilgili olarak tüm ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilmektedir. Bu işlemi gerçekleştiren makineleri kullanmanın sağladığı bazı avantajlar bulunmaktadır. Parlak selefon uygulama ile baskılı malzemelere daha canlı ve parlak bir görünüm verebilirsiniz. Ayrıca Parlak baskılı olan malzemelerin de mat uygulama ile daha mat bir görüntüye sahip olmasını da sağlayabilirsiniz. Baskılı ya da baskısız malzemeyi sağlamış olduğu bariyer ile nem ve ısıya karşı koruduğunu görebilirsiniz. Özellikle gıda maddelerinin kaplanmasında kullanıldığında bu ürünlerin daha sağlıklı koşullarda muhafaza edilmesine ve taşınmasına olanak sağladığını görebilirsiniz. Bu faydalarının yanı sıra selefon işlemi gerçekleştirilirken manuel besleme ya da otomatik besleme işlemi gerçekleştirebildiğiniz için bu işlemlerin çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayabilir ve üretimde insan gücü kullanımını azaltabilirsiniz. Firmamızdan alacağınız makineler sayesinde kare ve dikdörtgen şekillerde bulunan ister küçük ister orta hacimli olsun tüm kutularınızı dilerseniz tek parça halinde dilerseniz de sıra halinde sarmalamanız mümkün olacaktır. Besleme işlemini gerçekleştirirken ürünün üretim hattından geliş şeklini ve üretim şeklini ayarlayarak otomatik olarak selefonlama işlemini başlatabilmeniz mümkündür. OPP ayarını da kolaylıkla yapabileceğiniz makinelerimizde tüm işlemlerinizin tamamen mekanik ve seri bir şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.    

Ünlü Makina edineceğiniz Selefonlama ve Selefon Makinaları sayesinde üretim sonrası satışa hazır hale getirme işlemlerinin çok daha kolay ve pratik bir şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Bu sebeple fabrikalarınızda ne tür üretimler yapıyor olursanız olun daha dikkat çekici ve daha korunaklı bir pakete sahip olmanıza olanak sağlayan selefonlama cihazlarımızı kullanmanızın prestijinizin artması bakımından da size fayda sağlayacağını görebilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları

Paketleme Makinalarında Kalitenin Adresi

Paketleme makinaları denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden birisi olan Ünlü Makina, uzun yıllardır paketleme sektöründe hizmet vermekte ve yüzde yüz müşteri memnuniyetine dayanan yönetim...

Paketleme Makinaları İçin En Doğru Adres

Yüksek kalite ile paketleme makinası üretimi gerçekleştiren bir firma arayışındaki kişilerin yıllardır vazgeçemediği isimlerden birisi olan Ünlü Makina, bu yıl da müşterilerini paketleme cihazları...