Shrink Makineleri nedir ve nerelerde kullanılır ?

Shrink nedir ?

Ürünlerin shrink film içerisine yerleştirilip uygun büyüklükte torbalama yapılmasına ve gergin bir ambalaj elde edilmesine olanak sağlayan Shrink Ambalaj Makinaları özellikle gıda sektöründe en çok tercih edilen ambalaj makineleri arasında bulunmaktadır. Ürünlerin daha gergin bir ambalaj içinde olması sayesinde daha uygun bir koruma sağlayabilmek mümkün olduğundan dolayı bu makinelerin kullanımının büyük bir avantaj sağladığını söyleyebilmek mümkündür.  

Shrink Makineleri nerelerde kullanılır ?

Özellikle gıda ürünlerinin çoklu şekilde ambalajlanmasına olanak sağlayan ambalaj makinelerinin daha korunaklı bir yapı oluşturmaya olanak sağlaması sayesinde ürünlerin daha uzun süreler boyunca zarar görmeden korunmasını sağlayabilmek mümkündür. Kutulama yapmak yerine ya da kutulama yapılsa bile ihtiyaç duyulabilen torbalama işlemlerinde kullanılan bu makinelerin hava tahliyesi için film üzerinde küçük delikler açan perforasyon sistemi bulunduğu için hava tahliyesinin de düzgün bir biçimde gerçekleştiğini görebilmek mümkündür. Bu sayede hem gergin bir ambalajlama işlemi gerçekleştirebilmeniz hem de bunu hava problemi olmadan gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır. Torbalama işlemi sonrasında film dikişlerinin aralıksız ve güçlü bir şekilde yapılması sayesinde nakliye sırasında ürünlerinizin dağılması gibi bir problemle karşılaşmak zorunda kalmazsınız. Shrink filmin uygun ısı tüneli sıcaklığından geçerek ürüne tam yapışması sayesinde taşıma sırasında paketin bozulması gibi sorunların da önüne geçen Shrink Ambalaj Makinaları ile paketleme işlemlerinin çok daha kaliteli bir şekilde gerçekleşmesi mümkün olacaktır. Besleme hattında bulunan ürünlerin boyutlarının ve diğer özelliklerinin belirtilmesi sayesinde makinenin otomatik olarak da çalışmasına olanak sağlamanız mümkün olduğundan işlemlerin çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle marketlerde görmeye alışık olduğumuz çoklu kola şişesi paketleri, soda ve su şişesi paketleri gibi torbalama işlemlerinin bu makinelerle yapıldığını görebilirsiniz. Bunların kesici bir cisim kullanılmadıkça açılması mümkün olmadığından nakliye sırasında ürünlerin hiç zarar görmeden taşınmasını sağladığı da görülebilir. Gıda ürünlerinin paketleme işlemi için ısı tüneline girmesi konusunda endişe duymanıza da gerek bulunmamaktadır. Bu tüneller içerisinde gıdalara zarar verebilecek bir etken bulunmamaktadır. Bu da ürünlerinizin hem hızlı bir biçimde hem de sağlıklı bir şekilde ambalajlanarak marketlere ulaşmasına olanak sağlayan bu makineler sayesinde ürünlerin dış hava koşullarından etkilenmediği konusunda da emin olabilirsiniz.    

Sağlıklı bir şekilde hazırlanmasına rağmen sofralarınıza gelene kadar gıda ürünlerinin dışarıdaki ısı ve nem sebebi ile zarar görmesinin önüne geçme noktasında oldukça faydalı olan Shrink Ambalaj Makinaları sayesinde aldığınız ürünlerin güvenilirliği konusunda endişe duymak zorunda kalmazsınız. Gıda ile temasa uygun olan, çalışırken toksik ve kanserojen bir duman açığa çıkarmayan bu makineler sayesinde paketleme işlemlerinin tamamen sağlıklı ve uzun ömürlü ürünler elde etmeye yardımcı olduğunu görebilirsiniz. Ünlü Makina olarak firmamız ihtiyacınız olan bu shrink paketleme makinelerini size hızlı bir şekilde temin ederek ambalajlama işlemlerinizin çok daha hızlı ve sorunsuz olması için gereken desteği sağlamaktadır.

Diğer Blog Yazıları

Paketleme Makinalarında Kalitenin Adresi

Paketleme makinaları denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden birisi olan Ünlü Makina, uzun yıllardır paketleme sektöründe hizmet vermekte ve yüzde yüz müşteri memnuniyetine dayanan yönetim...

Paketleme Makinaları İçin En Doğru Adres

Yüksek kalite ile paketleme makinası üretimi gerçekleştiren bir firma arayışındaki kişilerin yıllardır vazgeçemediği isimlerden birisi olan Ünlü Makina, bu yıl da müşterilerini paketleme cihazları...