Selefon Ambalaj Makinaları

Selefon Ambalaj Makinaları

Dikdörtgen ya da kare şeklinde bulunan büyük hacimlere sahip kutuların tek parça ya da sıra halinde sarmalanması için kullanılan kullanışlı ve en ideal makinelere Selefon Ambalaj Makinaları denmektedir. Çeşitli kalınlık ve özelliklere sahip olan Opp adlı tek yönlü gerdirilmiş polipropilen malzemelerin baskılı ya da baskısız kağıt ve karton üzerine kaplanması işlemi sayesinde elde edilen selefon, ambalajın daha canlı ve parlak gözükmesine olanak sağlayacağından en sağlıklı paketleme malzemelerinden biri olarak görülmektedir.  

Selefon Paketleme Makinaları nedir ?

Baskı sistemi olarak hangi malzemeyi kullanacak olursanız olun en faydalı uygulama selefon olacaktır. üzerinde baskı bulunan malzemelerin baskılı tarafında uygulanan selefon sayesinde ambalaj malzemesini ışık ve sürtünmelere karşı koruyabilmeniz mümkün olacaktır. Nem ve ısı gibi dış etkenlere karşı ambalajlanan ürünü bariyer gibi koruma özelliğine sahip olan selefonlar ile gıda maddelerinin daha dayanıklı ve korunaklı koşullar içinde taşınmasını sağlayabilmeniz mümkün olacaktır. Bu sebeple Ünlü Makina olarak firmamızın sizlere sunmuş olduğu Selefon Ambalaj Makinaları kullanılarak gerçekleştirilen ambalajlama işlemlerinin çok daha faydalı olacağını söyleyebilmemiz mümkündür. Firmamızdan alacağınız bu makinalarla ürünleri çok daha hızlı ve pratik bir şekilde ambalajlamanız mümkün olacağından dolayı ürün ambalajlama işlemleri için mutlaka bu makineleri kullanmaya özen göstermeniz yararınıza olacaktır. Bu makinelerin besleme işlemini manuel olarak elinizle gerçekleştirebilmeniz için dur kalk sistemi bulunduğu gibi Opp boy ayarı, Servo motor, PLC ve dokunmatik ekran sistemi sayesinde besleme işlemini otomatik olarak da gerçekleştirebilmeniz mümkün olmaktadır. Otomatik olarak cihazın çalışmasını istediğinizde kalıp değiştirme yaralarının da mekanik olarak gerçekleştirilebiliyor olması sayesinde ambalajlama işlemleri çok daha pratik bir biçimde yapılabilmektedir. Pek çok açıdan ambalajlama ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek niteliklere sahip olan bu makineler ile istenildiği takdirde açma bandı da takılabilmektedir. Makineye takacağınız açma bandı aparatı sayesinde gerçekleştireceğiniz açma şeridi takma işlemi sayesinde ürünlerin ambalajının açılması çok daha kolay olacak ve bu da kullanıcılara avantaj sağlayacaktır. Alacağınız bu makinenin size sunduğu bir özellik de selefon üzerine tarih ve seri numarası atma olanağıdır. Tarih-Seri no yazma cihazını kullanarak selefonla ambalajlanan paketlerin üzerine tarih ve seri numarası gibi bilgileri yazdırabilmeniz mümkündür.  

Selefon Ambalaj neden kullanılır ?

Ürünlerin dışarıdan hava almasını engelleyen ve buna bağlı olarak daha sağlıklı koşullarda taşınıp kullanıcısıyla buluşmasına olanak sağlayan ambalajlama işlemleri için kullanacağınız Selefon Ambalaj Makinaları bu amaçla kullanabileceğiniz en doğru cihazlardır. Gerçekleştirdiği işlem sayesinde gıda ürünlerinin daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasına olanak sağlamasının yanı sıra diğer ürünler için de size korunaklı taşıma olanağı sunması bakımından ürün paketlemelerinizde bu makineleri kullanmanızın avantajını görebilirsiniz. Üstelik kullanıcıların da selefonla ambalajlanmış olan ürünlerin daha güvenilir olduğu yönündeki görüşleri de göz önünde bulundurulduğunda ister tekli siter çoklu paketleme işlemleri için olsun selefonla ambalajlama yapmanıza olanak sağlayan makinelerimizi kullanmanız yararınıza olacaktır.

Diğer Blog Yazıları

Paketleme Makinalarında Kalitenin Adresi

Paketleme makinaları denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden birisi olan Ünlü Makina, uzun yıllardır paketleme sektöründe hizmet vermekte ve yüzde yüz müşteri memnuniyetine dayanan yönetim...

Paketleme Makinaları İçin En Doğru Adres

Yüksek kalite ile paketleme makinası üretimi gerçekleştiren bir firma arayışındaki kişilerin yıllardır vazgeçemediği isimlerden birisi olan Ünlü Makina, bu yıl da müşterilerini paketleme cihazları...