Açma Şeridi veya Açma Bandı Nedir ?

Açma Şeridi veya Açma Bandı nedir ?

Açma şerit bantları bir çok paketlenmiş ürünlerde mevcuttur. Bu bant ince bir filmden yapışkanlı olarak imal edilmektedir. Bir çok paketlenmiş ürünlerin üzerinde görmeniz mümkündür. Açma Bantlarının amacı , paketlenmiş bir ürünün jelatinini yırtmak amacı ile tasarlanmıştır.  

Açma bantlarına Avrupa’da tear-tape ismi verilmiştir. Herhangi bir ürünün (Gıda sektöründe , tütün sektöründe , ilaç sektöründe , Ambalaj Sektöründe vb. ) çoğunlukla üzerinde görebileceğiniz genellikle kırmızı renkte oluşan banttır. Bu bantlar istenilirse firmaya özel olarak da tasarlanabilir. Yoğun kullanım alanları Bisküvi ve Sigara Paketleridir.  

Tasarıma özel bantlar ; bir çok renk seçeneği mevcut olup Gıda alanında genellikle kırmızı renk tercih edilmiştir. Bunun nedeni ise Kırmızı rengin dikkat çeken bir renk olmasından kaynaklanmadır. İstenilirse bu banların üzerine Hologram teknolojisi kullanılarak firmanızın veya ürününüz adı da eklenebilir.

Bu nokta da Ünlü Makina olarak sizlere tedarik konusunda çözüm ortağı olur.

Diğer Blog Yazıları

Paketleme Makinalarında Kalitenin Adresi

Paketleme makinaları denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden birisi olan Ünlü Makina, uzun yıllardır paketleme sektöründe hizmet vermekte ve yüzde yüz müşteri memnuniyetine dayanan yönetim...

Paketleme Makinaları İçin En Doğru Adres

Yüksek kalite ile paketleme makinası üretimi gerçekleştiren bir firma arayışındaki kişilerin yıllardır vazgeçemediği isimlerden birisi olan Ünlü Makina, bu yıl da müşterilerini paketleme cihazları...