Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 
Ünlü Makina - Açma Şeridi

Açma Şeridi veya Açma Bandı nedir ?

Açma şerit bantları bir çok paketlenmiş ürünlerde mevcuttur. Bu bant ince bir filmden yapışkanlı olarak imal edilmektedir. Bir çok paketlenmiş ürünlerin üzerinde görmeniz mümkündür. Açma Bantlarının amacı , paketlenmiş bir ürünün jelatinini yırtmak amacı ile tasarlanmıştır.

Açma bantlarına Avrupa’da tear-tape ismi verilmiştir. Herhangi bir ürünün (Gıda sektöründe , tütün sektöründe , ilaç sektöründe , Ambalaj Sektöründe vb. ) çoğunlukla üzerinde görebileceğiniz genellikle kırmızı renkte oluşan banttır. Bu bantlar istenilirse firmaya özel olarak da tasarlanabilir. Yoğun kullanım alanları Bisküvi ve Sigara Paketleridir.

Tasarıma özel bantlar ; bir çok renk seçeneği mevcut olup Gıda alanında genellikle kırmızı renk tercih edilmiştir. Bunun nedeni ise Kırmızı rengin dikkat çeken bir renk olmasından kaynaklanmadır. İstenilirse bu banların üzerine Hologram teknolojisi kullanılarak firmanızın veya ürününüz adı da eklenebilir.  Bu nokta da Ünlü Makina olarak sizlere tedarik konusunda çözüm ortağı olur.

Açma Bandı